KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 8023195
*
nr 802 3195
Kakemono
Kina
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 19:03:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 16:42:33
1
300 kr
20/1 20:36:11
2
450 kr
20/1 21:56:58
1
400 kr
20/1 21:57:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06
-
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45
*
Kakemono
nr 802 3195
Kakemono
Kina
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 16:42:33 | 1 | 300 kr |
| 20/1 20:36:11 | 2 | 450 kr |
| 20/1 21:56:58 | 1 | 400 kr |
| 20/1 21:57:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39 -
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45



